Nečakaná výhra nad KAIZERMI

06.02.2016 16:34

V 16.kole 2.ligy sme po dlhej dobe zaznamenali víťazstvo a to nad KAIZER CHIEFS 3:2 (polčas 1:0). Pohľad na predzápasové súpisky jasne predurčoval KAIZEROV ako favoritov na víťazstvo. Prišli skoro so všetkými esami, jedine čo ma teraz v rýchlosti napadá, že im chýbal výborne chytajúci Strížo, čo sa im napokon stalo osudné. Pohľad na našu súpisku vyvolával rozporuplné reakcie. Mali sme až jedného muža na striedačke, a to sa Kročo obetoval po nočnej, že príde vypomôcť, aj keď futbal hráva už len sporadicky, ale skúseností má na rozdávanie. Zápas začal podľa predpokladov a to stálym tlakom súpera. Prvé minúty sme nejako prežili a potom to prišlo. Pri hre s vysunutým brankárom (suplujúci hráč) hostia chybovali, Ľubo dokázal loptu vybojovať a za odmenu si dal aj gól. Toto nás ešte viac zomklo a bránilo sa o dušu. Mali sme aj kopu šťastia, niekedy viacej ako rozumu, ale do konca polčasu sme vydržali neinkasovať. Taktika na druhý polčas bola jasná, nenaháňať ich a tesne ich brániť. KAIZERI stále skúšali hru s vysunutým „brankárom-hráčom“, ale niečo im v tom chýbalo a to bola rýchlosť. Prihrávky mali pomalé a niekedy nepresné, čo nám samozrejme vyhovovalo, lebo už nám dochádzali sily v tomto fyzicky aj psychicky náročnom zápase. Napokon sa im podarilo vyrovnať, po rýchlo zahranom aute a následnom prečíslení. Tento gól nás nepoložil, zase sme zabrali a výsledkom bol gól po ose Daniel – Sucho a prvý menovaný ho tam pekne zasunul. To už súper začal hrať úplný vabank a Dano okorenil svoj výborný výkon druhým gólom, keď dokázal vybojovať loptu a zhruba z polovice ihriska strieľal do prázdnej brány. Inkasovali sme až v poslednej minúte, opäť po rýchlo zahranom aute a strele spoza hráčov , ktorú som nevidel. Do konca sme to už vydržali a neinkasovali, mohli sme aj nejaký gól ešte dať, ale ja ako brankár a aj Miloš sme mali nepresnú mušku. Taktika ala Mourinho dnes slávila úspech, ale to bolo to jediné čo sme dnes mohli hrať proti takej presile. Nakoniec dúfam, že nabudúce sa zídeme vo väčšom počte, aj keď  niekedy je to skôr nevýhoda. Podstatné je aby sme si zahrali, zabavili sa a poprípade po zápase pokecali pri nejakom pivku či kofole. Pekný zbytok víkendu prajem, s pozdravom Robik.

Zostava:  Janovič R. – Kročka, Suchán, Ryšavý Miloš, Kovačic, Demovič.

Góly za KaBo: Demovič 2, Kovačic